Medycyna estetyczna

MODELOWANIE UST

 

Pełne jędrne usta nadają twarzy młody wygląd. Skóra z wiekiem traci elastyczność oraz jędrność i pojawiają się zmarszczki wokół ust, kąciki opadają ku dołowi nadając twarzy smutny, zmęczony wygląd.
Kwas hialuronowy zastosowany w zabiegu modelowania ust nadaje wargom objętości, koryguje kontur ust i podnosi opadające kąciki.
Zapewnia naturalny i długotrwały efekt.
Zabieg wymaga znieczulenia przewodowego i trwa około 30 minut.
Efekt utrzymuje się do 12 miesięcy.
Lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza wypełniacz w usta, w zależności od ich kształtu: na kontur, na granicy wargi i śluzówki, w czerwień wargową, w środek ust.

 

MODELOWANIE PODBRÓDKA.

 

Od niedawna wykonuje się skuteczny zabieg lipolizy przy użyciu fosfatydylchoiny - związek ten jest od dawna znany i stosowany do rozpuszczania blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.
Fosfatydylchoina wstrzyknięta do tkanki tłuszczowej podbródka rozpuszcza tłuszcz i przyspiesza jego spalanie.
Najbezpieczniejszym preparatem jest lipostabil. Zabieg nie jest bolesny, trwa 10 minut.
Po zabiegu występuje obrzęk podbródka, który trwa kilka dni.
Efekty widać po 5 - 6 tygodniach. Przeważnie wystarczy jeden zabieg ale czasem trzeba wykonać kilka.

 

 

 

KWAS HIALURONOWY
(SURGIDERM, ESTHELIS, RESTYLANE).

 

Jest to preparat, który kształtuje powierzchnię skóry wykorzystując zawartą w nich tę samą naturalną substancję, która znajduje się w naszym organiźmie kwas hialuronowy. Wiąże on wodę w skórze podnosząc jej powierzchnię poprzez wypełnienie objętości tkanki, co nadaje jej na nowo jędrność.
Kwas hialuronowy idealnie wypełnia fałdy nosowo - wargowe, zmarszczki dookoła ust, zmarszczki na policzkach, koryguje opadające kąciki ust. Kwas hialuronowy powoduje, że skóra odzyskuje sprężystość, znikają zmarszczki i twarz odzyskuje młody wygląd.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji żelu w skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem EMLA. Zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, przebarwienie. Objawy ustępują po 2 - 4 dniach. Efekt zabiegu utrzymuje się około roku.

 

VOLUMA.

 

Zmarszczki, będące objawem najczęściej kojarzonym z procesem starzenia nie są jedynym elementem powodującym, że nasza twarz wygląda staro.
Z czasem zmienia się objętość twarzy. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i zmienia doskonały owal młodej twarzy. Rysy twarzy wyostrzają się a miękkie zaokrąglenie policzków zanika.
Ponieważ zastrzyki z kwasem hialuronowym wypełniającym zmarszczki nie są w stanie przywrócić objętości twarzy, opracowany został nowy preparat VOLUMA przeznaczony do tego celu.
Dzięki zastrzykom VOLUMA zapadnięte skronie, kości policzkowe i policzki znów zostają wypełnione zapewniając młody wygląd twarzy.
Efekty utrzymują się 12 do 18 miesięcy po zabiegu.

 


 

FOTOODMŁADZANIE (IPL - intensywne pulsujące źródło światła)

 

Zabieg jest nieinwazyjną metodą leczenia i wizualnej poprawy uszkodzeń skóry spowodowanych przez światło słoneczne, nie wymagającą od pacjenta rezygnacji z normalnego trybu życia.

Zabieg przeprowadza się przy pomocy IPL, które jest nie jest laserem choć działa na podobnej zasadzie. IPL emituje w tym samym czasie światło o różnej długości fali we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować różne defekty fotostarzenia równocześnie. Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale aplikuje się skórę serią świetlnych strzałów. Filtry można zmieniać w czasie zabiegu tak aby emitowały potrzebne długości fal np. jedna długość fali "walczy" ze zmianami naczyniowymi, inna likwiduje przebarwienia, a jeszcze inna pobudza produkcję kalogenu.

W czasie jednego zabiegu dokonuje się naświetlania całej twarzy.
Zabieg trwa 20-60 minut.
Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Po kilku dniach może się delikatnie łuszczyć. Leczenie składa się z 4 do 6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, szyi, klatce piersiowej i rękach. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednakże u osób nadwrażliwych można zastosować krem znieczulający ELA-MAX

 

 • rumień,
 • teleangiektazje,
 • piegi inne zaburzenia pigmentacji skóry,
 • ścieńczenie naskórka i skóry właściwej,
 • zmarszczki,
 • rozszerzone pory,
 • blizny potrądzikowe,
 • ogólna poprawa wyglądu skóry związana z poprawą koloru, gładkości i młodszego wyglądu.

 

 

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • zażywanie leków, dla których naświetlanie światłem o długości fali od 500 do 1200 nm jest przeciwwskazane,
 • opalona skóra,
 • cukrzyca,
 • skłonność do bliznowców

 

IPL intensywne źródło światła oddziaływuje na skórę wiązką światła na podobnej zasadzie jak laser, choć laserem nie jest. Intensywne pulsujące źródło światła IPL emituje różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Laser natomiast emituje światło o jednej długości fali punktowo. Urządzenie emitujące IPL zakończone jest głowicą, w której można zmieniać filtry otrzymując potrzebną długość fali do konkretnego zabiegu dermatologicznego. Inna długość fali potrzebna jest do leczenia zmian naczyniowych, inna do leczenia barwnikowych, jeszcze inna do depilacji czy też fotoodmładzania.

Zastosowanie filtrów odcinających zmienia zakres emitowanych długości fal. IPL leczy dzięki zjawisku selektywnego pochłaniania energii świetlnej i jej zmiany na ciepło.

Celem działania jest podniesienie temperatury krwi w przypadku zmian naczyniowych, pigmentu lub melaniny przy usuwaniu owłosienia wystarczająco wysoko by spowodować ich koagulację bez zniszczenia naskórka oraz otaczających tkanek.

W celu zwiększenia efektywności zabiegu urządzenie daje lekarzowi możliwość elastycznego doboru parametrów leczenia. Dzięki swoim właściwościom IPL potrafi leczyć schorzenia trudne do usunięcia za pomocą dotychczas stosowanych metod.

Zabiegi są praktycznie bezbolesne, efekt jest długotrwały a czas rekonwalestencji krótszy od stosowanych dotychczas technik. Jeden aparat IPL (zmieniając filtry) służy doskonale do teleangiektazji, usuwania tatuaży, prowadzenia fotoepilacji czy też fotoodmładzanaia. Te same zabiegi przeprowadza się laserami ale ponieważ każdy emituje jedną długość fali trzeba dobierać typ lasera do konkretnego zabiegu dermatologicznego.

Wskazania do IPL:

 • zmiany barwnikowe,
 • tatuaże,
 • usuwanie owłosienia,
 • fotoodmładzanie,
 • teleangiektazja na twarzy i nogach,
 • naczyniaki płaskie,
 • blizny potrądzikowe.

 

Przeciwwskazania

 • padaczka,
 • rozrusznik serca,
 • cukrzyca,
 • niektóre antybiotyki,
 • leki fotouczulające,
 • ciąża,
 • skłonności do bliznowca,
 • opalona skóra .

BOTOX

 

Nieoperacyjne Usuwanie Zmarszczek:

Botox, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech Botoxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Botox jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Botox zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Terapia przeciw zmarszczkowa przy użyciu, Botoxu stosowana jest w przypadkach konieczności likwidowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, "kurzych łapek" lub "linii śmiechu między oczami". Jest to metoda szeroko stosowana na świecie. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

 


Każde powtórzone wstrzyknięcie Biotoxu wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii.

Skutki uboczne. Do najczęściej niepożądanych skutków należy zaliczyć tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Czasami Botox może oddziaływać na sąsiadujące mięśnie i powodować przemijające osłabienie ich pracy. Wyjątkowo może dojść do niewielkiego lecz odwracalnego objawu opadania powieki i brwi, trwającego przez okres 1 do 2 tygodni. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwały ból głowy. Zalecenia. Po zabiegu pacjent przez 4 godziny nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu.

NADPOTLIWOŚĆ.

 

Ocenia się, że nawet 1 % populacji cierpi na jedną z odmian nadmiernej potliwości.
Miejscowa, nadmierna potliwość dotyczy dłoni, stóp i w około 30 - 40 % przypadków pach. Rzadziej obejmuje również twarz.
Nadmierna potliwość upośledza codzienną aktywność i jakość życia. Wyzwalana jest przez czynniki emocjonalne, termiczne, smakowe oraz psychiczne.
Pierwsze objawy pojawiają się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, a największe nasilenie przypada na wiek 20 do 30 lat.
Przełomem w leczeniu nadpotliwości stało się wprowadzenie do leczenie toksyny botulinowej. Zabieg jest skuteczny, nieinwazyjny i dość prosty. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej, która blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego
– to zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Zabieg trwa około 30 minut. Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują się od kilku miesięcy do roku i czasem dochodzi do całkowitego wyleczenia.

HAPPY LIFT

- Nici Happy Lift to wchłanialne nitki chirurgiczne, które na swojej powierzchni mają drobne haczyki. Nici wchłaniają się samoistnie przez okres około 10 miesięcy.

- Zabieg Happy Lift to małoinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na  założeniu do tkanki podskórnej nici Happy Lift.

- Celem zabiegu Happy Lift jest mechaniczne uniesienie tkanek na niciach oraz stymulacja produkcji własnego kolagenu w tkance podskórnej. Przewlekła stymulacja do produkcji kolagenu wynika z mechanicznej stymulacji fibroblastów przez haczyki oraz ze stymulacji fibroblastów uwalnianym z nici kwasem polimlekowym.

-Zabieg Happy Lift jest jednym z wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest zmniejszenie lub opóźnienie zewnętrznych cech starzenia się. Może też służyć do korekty nabytych zniekształceń pochorobowych lub pourazowych.

Zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które są zadowolone z wyglądu, a chcą jedynie poprawić kondycję swojej skóry. Zabieg nie przynosi spektakularnych efektów, ani nie prowadzi do pozostawienia widocznych śladów na skórze osoby jemu poddawanej.

> JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 15-30 minut. Nici są wprowadzane poprzez cienką igłę, wydawałoby się, że są one wstrzykiwane pod skórę. Gdy nici są umieszczone w odpowiednim miejscu, to na około nich tworzą się struktury podtrzymujące skórę. Później dochodzi do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które tworzą naturalne rusztowanie dla opadającej skóry. Dzięki tym, naturalnie występującym w organiźmie człowieka, składnikom efekty zabiegu są długotrwałe. Nici, bowiem determinują powstanie nowych, trwałych struktur kolagenowych w skórze.

> GDZIE JEST STOSOWANY HAPPY LIFT?

Może on być stosowany do przeprowadzania liftingu:
- obwisłych policzków,
- obwisłej skóry w okolicy żuchwy,
- obwisłej skóry na szyi,
- opadającego czoła i brwi.
Stosuje się go również u osób, które:
- utraciły podskórny tłuszcz na twarzy,
- utraciły dawną objętość twarzy,
- utraciły młodzieńczą pełność policzków,
- mają obwisłą skórę wokół oczu,
- mają opadające powieki,
- utraciły ładny kontur twarzy.