Senlab - diagnostyka bezdechu sennego

Przeprowadzamy badania pod kątem  bezdechu sennego sprawdzonym na świecie cyfrowym systemem firmy Embletta. Badanie może odbyć się na miejscu w klinice lub w domu pacjenta.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 Embletta - system do diagnostyki i kontroli terapii zaburzeń oddychania w czasie snu SBD

Jest to mały, lekki, cyfrowy rejestrator, który służy jako kompletny system do diagnostyki zaburzenia oddychania w czasie snu w warunkach domowych i szpitalnych. Embletta X10 posiada 7 kanałów, które umożliwiają monitorowanie ponad 14 parametrów.

System Embletta jest jednym przenośnym systemem poligraficzny PG, który jest w 100 % zgodny z rekomendacją Amerykańskiej Akademii Badań nad Snem (CMS i American Academy of Sleep Medicine). Powyższa rekomendacja mówi, że:


1) System musi posiadać możliwość pomiaru przypływ powietrza poprzez kaniulę nosową lub termistor (system Embletta posiada zintegrowany czujnik ciśnienia ze stali nierdzewnej typu Luer Lock do pomiaru przepływu powietrza przez kaniulę oraz do pomiaru przepływu powietrza można również używać czujnika termistorowego.). Dzieki dokładniego pomiaru przypływu powietrza przez kaniulę oraz funkcję diagnostyczną analizując każdy oddech wyznacza ograniczenia przepływu powietrza, ograniczenia przepływu z chrapaniem oraz prawidłowy oddech. Na podstawie podanych zdarzeń system kalkuluje indeks FL „ograniczeń przypływu powietrza”, który jest pomocny do diagnostyki wzmożonej oporności górnych dróg oddechowych (UARS).


2) System powinien posiadać dwa pasy wykorzystujące metodę indukcyjną do monitorowania ruchów klatki piersiowej i brzucha (RIP). System Embletta posiada dwa pasy wykorzystujące metodę indukcyjną "Xact Trace" do dokładnego monitorowania ruchów klatki piersiowej i brzucha, które umożliwiają dokładny pomiar przesunięcia fazowego między tymi ruchami, pomiar objętości oddechowej, pomiar stabilności oddychania, itp. W odróżnieniu od metody piezoelektrycznej, pomiar metodą indukcyjną odbywa się na całym obwodzie brzucha i klatki piersiowej pacjenta.

Wieloletnie doświadczenie producenta EMBLA (dawna nazwa producenta: Flaga, Medcare), wysoka jakość wykonania i zaawansowanie techniczne oraz prostota obsługi sprawiły, że aparaty Embletta są najpopularniejszymi aparatami do diagnostyki zespołu bezdechu sennego na świecie. Badanie może być wykonywane stacjonarnie z bezpośrednią transmisją danych do komputera i ich natychmiastowym wyświetlaniem (opcja On-line), bądź ambulatoryjnie w dowolnym miejscu przez zaprogramowanie aparatu i późniejszy odczyt zgromadzonych w nim danych.